Süper Çocuklardan Süper Başarılar

 21 Mayıs 2012, 09:50

Süper Çocuklardan Süper Başarı

UEM Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Türkiye, Bulgaristan’ın 4 puan arkasından ikinci oldu. Pleven’deki şampiyonada yarışçılarımız başarılı sonuçlara imza atarken, Bulgar yarış direktörlerinin verdikleri kararlar yarışçıların tepkisini çekti.

Bulgaristan’ın Pleven şehrinde düzenlenen UEM Avrupa Süpermoto Şampiyonası ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Türkiye 14 yarışçıyla mücadele etti. Dolna Mitropolia Pisti’ne ilk önce çıkan Juniorlar sınıfına yarışçılarımız damga vurdu. SM 65CC sınıfında Öncü kardeşler ilk iki sırayı paylaştı. Can Öncü, Pazar günkü iki yarışı da birinci sırada bitirerek, 50 puanla genel klasmanda zirveye yerleşti. Kardeşi Deniz Öncü ise genel klasmanda 44 puanla ikinci oldu.

SM 85CC sınıfında Harun Çabuk, her iki yarışta rakiplerine fark atarak birinciliği elde etti. Bulgar ve Rumen sporcuları geride bırakan Harun Çabuk, 50 puanla genel klasmanda zirveye kurulurken, Asrın Rodi Pak her iki yarışta da ikinci olarak 44 puanla 2. oldu. Bu sınıfta mücadele eden Taşhan kardeşlerden Yunus Taşhan 26 puanla 9., Oğuz Taşhan da 23 puanla ilk ayak yarışını 11. sırada tamamladı.

S3 sınıfında piste çıkan üç yarışçımızdan Mehmet Çelik, Bulgar rakibiyle aynı puana sahip olmasına rağmen, üçüncü oldu. İlk yarışta ikinci olan genç yarışçı, günün ikinci yarışında üçüncü olarak 42 puanla ikinciliği Bulgar sporcuya kaptırdı. Bu sınıfta Uzay Bengiç 36 puanla 4. olurken, şampiyonanın tek bayan sporcusu Nazlıcan Aydın ise 32 puanla günü 5. sırada tamamladı. Motosikletinde sorun yaşayan Galip Alp Baysan ise yarışa katılamadı.

Şampiyonanın en heyecanlı ve çekişmeli yarışı olan OPEN sınıfında Ata Nurcan ikinci sırayı elde etti. UEM S2 şampiyonasında yaşadığı kazadan sonra Ata Nurcan’ın, kazandığı kupa genç sporcuya adeta moral olurken, yarış öncesi Ata için açılan pankart genç sporcuyu duygulandırdı. Ata Nurcan, 42 puanla genel klasmanda ikinci sıraya yerleşirken, Bulgar rakibi Alexander Georgiev’le aynı puana sahip olan Şakir Şenkalaycı dördüncülükle yetinmek zorunda kaldı. Şenkalaycı’nın 4. olduğu ilk yarışta Bulgar rakibi finiş görmemesine rağmen, Bulgar yarış yönetiminin uyguladığı kuralla 14 puanı hanesine yazdırarak üçüncülüğü elde etti. Pist yarışlarında yaşadığı sorunlardan bir türlü kurtulamayan Toprak Razgatlıoğlu, süpermotoda da bu kez motosiklet sorunu yaşadı. İlk yarışı üçüncü sırada bitiren Razgatlıoğlu, öğleden sonra yapılan ikinci yarışta motosikletindeki sorun nedeniyle yarışı bitiremedi. Genç yarışçı genel klasmanda 29 punla 7. sıraya yerleşti. Bu sınıfta İhsan Aydın ise topladığı 19 puanla 12. oldu.

Her sınıftan iki sporcunun aldığı puanlardan oluşan Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Türkiye 116 puanla ikinci olurken, ev sahibi Bulgaristan 120 puanla birinci, Romanya’da 78 puanla üçüncü oldu.

Kaynak : Türkiye Motosiklet Federasyonu

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar