Sofuoğlu: Hedefim Her Zaman Şampiyonluk

Sofuoğlu: Hedefim Her Zaman Şampiyonluk  motosiklet

2012 Dünya Süpersport Şampiyonası’nda üçüncü kez şampiyonluğunu ilan eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, “Türkiye’de sadece futbol olduğunu sanıyordum. Bu yarışta amacım puan toplayarak şampiyonluğa ulaşmaktı” dedi.

Dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu, düzenlediği basın toplantısıma katılımlarından dolayı gazetecilere teşekkürlerini belirterek, “Türkiyede sadece futbol var zannediyordum. Hepinize bu basın toplantısına geldiğiniz ve bu spora değer verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu 3. dünya şampiyonluğum. Bu sene biraz daha fazla sıkıntı çekerek yarıştım. Çünkü dizimde bir sorun vardı. Bu yarışta amacım puan toplayarak şampiyonluğa ulaşmaktı. Ben de bunu başardım” dedi.

Motor sporların zor yanlarından birinin hızdan dolayı yapılan hatalar olduğunu vurgulayan başarılı motosikletçi, ”Uzun sezonu şampiyon bitirmek beni mutlu etti. Ayrıca bu benim üçüncü dünya şampiyonluğum. Dünya Supersport’da benden önce üç kez şampiyon olan yok. İki kez şampiyon olan iki sporcu var. Ben üç kez şampiyon oldum ve bu rekor şu anda bende” diye konuştu. Yeni sezon hedefleriyle ilgili bilgi de veren Kenan Sofuoğlu, bir yıl daha Supersport’ta yarışacağını söyledi. Kawasaki takımıyla görüştüğünü ve iki hafta içinde bu anlaşmayı imzalayacaklarına dikkati çeken Sofuoğlu, ”Bir yıl daha Supersport, daha sonra başka planlarım var” dedi.

SOFUOĞLU: BAŞBAKANIMIZ ARADI

Kenan Sofuoğlu, kendisini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aradığını ve kendisiyle yakından ilgilendiğini belirtti. Sofuoğlu, “Başbakanımız beni aradı. Sakatlığımı sordu. Benimle yakından ilgilendi. Beni asıl onurlandıransa, Başbakanımın bu spor ile ilgili bana bir çok detayı sorması ve bu sporla ilgili olması oldu” şeklinde konuştu. Sofuoğlu, Türkiye’de genç yeteneklerin olduğunu belirterek, “Bu sporda sadece ben yokum. Ama başarılı olarak en öndeyim. Arkadan gelen sporculara her zaman yardımcı olmak için elimden geleni yapıyorum. Şimdi önümüzde Avrupa’da bir iki yarış var. Bu yarışa genç yetenek Harun Çabuk’u götüreceğim. Kendisi kabiliyetli bir sporcu. Harun’un yanı sıra Toprak Razgatlıoğlu’da var. Bu tarz yeteneklere sahip çıkmak zorundayız. Harun Çabuk için bir yer bulduk. Kendisini yarışa sokacağız. İstediğimiz dereceleri elde ederse, önümüzdeki yıl Hollanda’da bir yarışa katılacak” dedi. Kenan Sofuoğlu son olarak, Türkiye’de 2 yere çok güvendiğini belirterek, Türkiye Motosiklet Federasyonu’na ve sponsoru Red Bull’a teşekkür etti.

UÇAR: KENAN SOFUOĞLU’YLA HER ZAMAN GURUR DUYDUK

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar da, Kenan Sofuoğlu isminin bir marka haline geldiğini ve dünyanın en hızlı delikanlısını sunmaktan onur duyduğunu dile getirdi. Uçar, “Federasyonumuz gurur duyduğu bir oyuncusunu yeniden zirvede gördü. Bundan dolayıda çok mutluyuz. Kenen Sofuoğlu ismi anlatılmaya gerek kalmayan bir marka haline geldi. Kenan’ın hatırına Türkiye’de Motosiklet Fedarasyonu kuruldu. Biz de kendisiyle her zaman gurur duyduk” şeklinde konuştu. Sofuoğlu’nun sadece şampiyon olarak motosiklet sporuna katkı yapmadığını, bunun yanında kendi adıyla faaliyetlerini sürdüren piste de 2 milyon liraya yakın harcama yaptığını anlatan Bekir Yunus Uçar, şöyle konuştu: ”Bütün sporculara örnek olmalı. Kazandığını kendi branşına harcayan az sporcu gördüm. Kenan onlardan biri. Kendisi, adını taşıyan pistin profesyonelce işletilmesi gerektiğini düşünüyor. Tüm sporcularımızın ücretsiz şekilde kullanabileceği ve her türlü eksiğinin giderilmesi için yardımcı olacağız.”

Uçar, Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı MotoGP’nin bundan sonraki yıllarda yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya, şöyle yanıt verdi: ”Bu şekilde Türkiye’nin tanınacağını düşünüyorduk. Gelinen noktada buna 15 milyon dolar harcadık. Kenan ile bunun uluslararası ve ulusal boyutunu konuştuk. Biz bu parayı altyapı oluşturulması ve gençlerin motosiklet sporuyla tanışması için harcasaydık daha fazla verim elde edebilirdik. Ajandamızın birinci sırasında bu sporun tanıtımı var. Superbike organizasyonun isim hakkı için 2.5 milyon avro gerekiyor. Bu parayla 5 binden fazla gencimizi motosikletle tanıştırıp lisanslı sporcu yapabiliriz. İstanbul Park’ta organizasyon olmasının Kenan Sofuoğlu’na faydası olmadığını düşünüyorum. Kenan, Monza ve diğerlerini daha iyi tanıyor.”

Kenan Sofuoğlu’na övgüler yağdıran Uçar, ”Beyefendi ve mütevazı, rol model olma özelliği olan bir sporcumuz. Kenan bırakın Türkiye’de, dünyada da her gün gündem olması gereken bir sporcu. Bugün federasyonlarıyla sorun yaşayan onlarca sporcu var. Kenan hatırına federasyon kurduğumuz sporcu olmasına rağmen ayakları yerden kesilmeyen biri” diye konuştu.

TMF

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar