Motosiklette marka seçiminin püf noktaları

İnsanın yeni en sadık dostuna bir şans verin

     2000li yıllar benzin istasyonuna korkmadan girdiğimiz yıllardı. Bu yıllarda araçlar fazla benzin tüketse bile çok sıkıntı olmuyordu. Son 12 yılda bir litre benzinin 4,50 TL tutarlarına tırmanması ile tüketicilerin tasarrufa girme çabalarını arttırmıştır. Motosiklet kullanımı, benzinin astronomik rakamlara ulaşmasıyla hızla artmaya başlamıştır.
Motosiklet; tutkunun yanında tasarruf, trafikte rahat ulaşım imkânı ile kullanıcılarının en iyi arkadaşı haline gelmiştir. Fiyat bakımından ise bir otomobile nazaran ulaşılabilir seviyelerde olması cazip diğer özelliklerinden biridir.
Motosiklet almaya karar verirken bazı önemli noktaları göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Bu sorulardan bazıları;
Tüketici ürünü satın aldıktan sonra satış sonrası hizmeti nasıl? Problem yaşandığında marka ürününe sahip çıkacak mı?
Ürünü almadan önce şirketi araştırmakta yarar vardır. Servis ağının ihtiyacınızı karşılaması gerekir. Servis için yüzlerce kilometre gidilmemesi için servis ağı hayati önem taşımaktadır. Şirket sorunlarımızı yazdığımız mecraları anlık takip edip memnuniyetsizliğimizi memnuniyete dönüştürmeli. Sorunlarınıza karşı duyarsız davranmamalı.

Parça fiyatlarının durumu ve temin edilebilirliği nasıl?
Ürünü aldıktan sonra mutlaka zamanla bazı parçaları değişecektir. Değiştirilmesini istediğiniz parçanın şirketin elinde mevcut bulunuyor olması gerekir. Aksi halde aylarca parçanın temin edilmesini bekleyebilirsiniz. Yedek parça fiyatlarının astronomik olduğu motosiklet sektöründe sizi üzmeyecek markayı seçmeniz yerinde olacaktır.

Ürünü satarken acaba sorun olur mu?

İkinci el piyasasında tutunmuş, değerini kaybetmeyen ürünü seçmeniz sizi kazançlı çıkartacaktır. Markanın ürünü pazarlama becerisi ve güvenilirliği ikinci elde hayati önem taşır. Zira 2005 yılında patlayan motosiklet ithalat furyasında ayakta kalmış, bütün olumsuzluklara rağmen istikrarını korumuş markalar sizi üzmeyecektir. İthalat çılgınlığı ile sektörü şişirip bir anda biten, isimleri silinmiş ve geçmişi olmayan şirketler sizi yarı yolda bırakabilir.

Online satış imkânı var mı?
Yedek parçaların online olarak satın alınabilmesi tüketici açısından büyük rahatlık sağlar. İşlerinizin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olur.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar