Motosikletli Kız Selin Süer Ünlü – Motorcuyuz.com Röportajı

Sevgili Motosikletli Kız – Selin Süer Ünlü’ye Motorcuyuz.com Röportajı için çok teşekkür ederiz. Röportajı aşağıdan okayabilirsiniz..

Şimdilerde Amerika maceralarını sizlerle paylaşmaya çalışan Motosikletli Kız, Amerika ve İngiltere’deki motosiklet forumlarının sıkı takipçisi olduğu kadar, hatta ondan çok daha fazlasıyla Türkiye’deki motosiklet forumları ve bloglarının da sıkı takipçisi, katkıda bulunanı, okuyucusu, paylaşanı, vs… Daha önce de demiştim hepimiz birbirimizden ilham alıyoruz iki teker üstünde. Birbirimizi anlattığımız gezilerle heyecanlandırıyoruz, teşvik ediyoruz, ya da basit görünen bir teknik sorunun çözümü için yine forumlara, yani birbirimize dönüyoruz.

Bu yüzden internetteki motosiklet forumları ve platformlarının varlığına çok sıkı inananlardanım ben. Facebook ve Twitter’da da paylaşım keyifli olsa da, forumlarda daha fazla detaya daha kolay erişim olduğu yadsınamaz.

Tam İstanbul’daki motosiklet fuarı öncesi Motosiklet.net, Turkbikers ve Scooter Bilgi Forumu ile çok ayrıntılı röportajlar yapmıştım. Bu röportajlara şimdi, yani fuar heyecanı artık dinmişken bir kez daha göz atmak isterseniz sırasıyla buradan, şuradan ve yine buradan okuyabilirsiniz 🙂

Türkiye’de ve dünyada motora dair tüm ilginç deneyimleri, fikir ve projeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Zaman zaman yazılı, zaman zaman sesli, çoğu zaman da görüntülü olarak 😉 O yüzden bloğa ziyaretlerinizi ihmal etmeyin 😉

Bu haftaki konuk ise www.motorcuyuz.com adresinde yayın hayatına başlayan bir platform. Sevgili Erman Yağız Alibeyoğlu’yla bu platformu farklı kılan noktaları konuştuk. İlginizi çekecek atılımları var. Ben sözü kendilerine bırakıyorum 🙂

Motosikletli Kız (MK): Motorcuyuz.com Türkiye’de sayıları hayli fazla olan motosiklet paylaşım platformlarına son katılanlardan. Kalabalık bir paylaşım pazarında yeni bir nefes de diyebiliriz pekala. Ancak motorcuyuz.com’un kuruluş amacını, piyasada zaten var olan forumlardan farklı olarak neler yapmayı planladığınızı sizden dinlemek isteriz…

Erman Yağız Alibeyoğlu (EYA): Motorcuyuz.com projesi 2012 yılında yayın hayatına başladı. Türk motosiklet paylaşım platformlarında sizin de dile getirdiğiniz gibi yeni bir soluk olarak adlandırabiliriz.  Bilindiği üzere Türkiye’de birçok başarılı motosiklet paylaşım platformu var. Platformumuz kurulurken neredeyse tüm motosiklet paylaşım platformlarını inceledik ve incelemelerimiz sonucunda kullanışlı ve görsel yönden çok güçlü bir motosiklet paylaşım platformunu motosiklet sürücü ve tutkunlarına sunmaya çalıştık.

Diğer motosiklet paylaşım platformlarından farklı olarak anasayfamızı blog şeklinde düzenleyerek çeşitli ekstra platformlarla sitemizi bir motosiklet portalına çevirdik. Şu an yayında olan platformlarımız MTRCYZ blog ,MTRCYZ Forum ve MTRCYZ Sözlük platformlarıdır ve yakın zamanda MTRCYZ Tv platformumuzda yayına girecektir.

“Ana Sayfamızı Bir Blog Gibi Düzenledik”

İlk olarak MTRCYZ Blog platformumuz olan ana sayfamızdan bahsetmek istiyorum. Bir internet blogu olan anasayfamızda  motosiklet dünyasında tanınan yazarları ,katkıda bulunan insanları sitemize  yazar olarak veya içerik tedarikcisi olarak kazandırıp, motosiklet dünyasına en iyi ve en faydalı haber ve içerikleri sağlamaya çalışıyoruz. Her geçen gün artan değerli yazarlarımız bunun bir göstergesidir diyebiliriz. İkinci olarak forum platformumuzda  kategorileri ve kullanım özelliklerini en ince ayrıntısına kadar düşünüp, en iyi şekilde motosiklet sürücü ve tutkunlarına sunmaya çalıştık.  Ayrıca öneri ve şikayetlerle  forum platformumuzda gün ve gün iyileştirmeler yapmaktayız.

Daha yayına başlamamış olan  Moto TV projemizde  ise motosiklet üzerine paylaşım videolarını ve video haberleri en uygun  şekilde kategorileştirip motosiklet sürücü ve tutkunlarının en kolay şekilde bu içeriklere ulaşmasını hedefleyen bir projemizdir.

Motorcuyuz.com olarak motosiklet sürücü ve tutkunlarına en iyi şekilde hizmet ve destek verebilmek için ilerleyen tarihlerde hayata geçirmeyi planladığımız birçok projemiz var.  Birkaç örnek vermek gerekirse tüm motosiklet firmalarının ulaşım, iletişim ve faaliyet alanlarını belirten bir rehber ve motosiklet parça ve ekipmanlarının hangi firmalarda bulunduğu ve fiyatlarınıda içeren bir web platformu bu projelere örnek olarak verilebilir. Ayrıca sosyal sorumluluk ,motosiklet kültürünün tanıtımı ve motosiklet ile yeni tanışan arkadaşlarımız için özel projeler de hazırlamayı düşünüyoruz.

MK: Sitenizde motosiklet türü, markası ya da CC ayrımı yapılmayacak herhalde?

Motorcuyuz.com olarak herhangi bir marka/tür/CC ayrımı platformumuzda kesinlikle yapılmayacaktır.  Amacımız tüm motosiklet sürücü ve tutkunlarına faydalı bir rehber ve bilgi kaynağı  olmak, onları platformumuzda buluşturmak ve  etkinliklerimizle kaynaştırmakdır.

“Bir Motosiklet Ansiklopedisi Tadında Sözlük Hedefimiz Var”

MK: Bir de sözlük projeniz var. Nedir bu proje?

EYA: Moto sözlük projemiz Türk motosiklet sürücü ve tutkunlarına motosiklet ansiklopedisi tadında bir web platformu sunmayı hedeflemektedir. Sözlük platformumuz sayesinde motosiklet sürücü ve tutkunları motosiklet terimlerinin anlamlarını öğrenebilir, motosiklet marka ve model kullanıcı yorumlarını bir başlık altında okuyabilir ve bu yorumlara katkıda bulunabilirler. Konsept olarak sözlüğümüzde yazarlarımız açılan ilk başlıkta önemli bilgileri verip diğer yazarlarımızında kattığı ek bilgilerle  en iyi içeriği motosiklet sürücü ve tutkunlarına sunmayı hedeflemektedir. Yazarlarımız ve takipcilerimizin destekleri ile  motosiklet sözlüğü projemiz motosiklet sürücü ve tutkunları için web platformlarında en iyi bilgi kaynaklarından biri olma yolunda hızlı bir şekilde  ilerlemektedir. Sözlük projemizde bizlere destek veren motosiklet kulüpleri, web platformları, firmalar ve kişilere desteklerinden ötürü çok teşekkür ederiz.

MK: Motorcuyuz.com’da hangisi ağırlıklı olacak? Forum paylaşımları mı? Motosiklet haberleri mi? Ya da hiçbirini öne çıkarmayan, aksine dengelemeye çalışan bir yaklaşımınız mı olacak?

EYA: Motorcuyuz.com’u kurarken hedefimiz motosiklet sürücü ve tutkunlarına motosiklet konusundaki tüm paylaşımları tek bir platformdan sunmaktı. Yayında olan ve hazırlanan platformlarımızla bir motosiklet sürücüsünün motosikletlere dair merak ettiği, arıyabileceği tüm bilgi ve medyaları motorcuyuz.com üzerinden en iyi şekilde sunmaya çalışacağız.

MK: Türkiye’de motorcular geleneksel medyada ve sosyal medyada giderek daha görünür hale geliyor. Peki ama motosiklet kültürü trafiğe ne kadar yerleşti. Yani, bir motor tutkunu olarak size “bir hayal kurun” desem, trafikte neyi nasıl görmek isterdiniz?

Günümüzde artan motosiklet kullanımı, motosiklet web platformları sosyal medya ve geleneksel medyadaki motosiklet üzerine farkındalık paylaşımları ve destekleri biz motosiklet tutkunlarının sesini duyurmakta önemli bir rol oynuyor. Ben bu destek ve paylaşımların etkisinin o kadar çok fazla artmasını istiyorum ki bir motosiklet sürücüsünün yarım milyon lira civarinda olan bir arazi aracı sürücüsü kadar trafikte çekince yaratmasını istiyorum. Ayrıca motosiklet kullananlar için özel alanlar, yollar, park yerleri gibi kullanım alanlarının Türkiye’de yaygınlaşmasını her motosiklet tutkunu gibi görmeyi diliyorum.

Motosikletli Kız da, Türk motosiklet kültürüne olumlu katkılar yapma hedefiyle yola koyulan Motorcuyuz.com’a başarılar diliyor 😉

 

kaynak :  http://blogs.voanews.com/turkish/selin/2012/05/07/motosiklet-platformlarina-yeni-bir-soluk/

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar