Motosikletle 32 Günde 21 Ülke Gezdiler

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde oturan motosiklet tutkunları 41 yaşındaki Atilla Serttaş ile 40 yaşındaki Adnan Dündar, 17 Eylül’de başladıkları tur çerçevesinde 21 ülke gezdi. Atilla Serttaş, “Osmanlı İmparatorluğu’nun 600 yıl hüküm sürdüğü topraklara giderek o ülkeleri görüyoruz” dedi.

Motosiklet tutkunu iki arkadaş işletmeci Atilla Serttaş ile ekonomist Adnan Dündar, Osmanlı İmparatorluğu’nun 600 yıl hüküm sürdüğü topraklara gitmek ve o ülkeleri görmek amacıyla iki yıl önce kolları sıvadı. İki arkadaş ilk olarak Kafkaslar’ı, ardından da Balkanlar’ı dolaştı. Serttaş ve Dündar, bu yıl da 17 Eylül’de Bodrum’dan yola çıkarak, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Avusturya ve Litvanya’nın da aralarında bulunduğu 21 ülkeye gitti. Gezilerini tamamlayarak 19 Ekim’de Bodrum’a dönen Serttaş ve Dündar’ı 20 arkadaşı, alkışlarla ve şampanya patlatarak karşıladı.

İşletmeci Atilla Serttaş, iki yıl önce başladıkları seyahatlerde Osmanlı’nın 600 yıl boyunca hüküm sürdüğü topraklara giderek o ülkeleri gördüklerini söyledi. Serttaş, “17 Eylül’de çıktığımız Bodrum’dan, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, Belarus, Rusya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan’ı dolaştık. Bu geziyi 32 günde ve tam olarak 10 bin 700 kilometre yol yaparak tamamladık. Bu gezi ne kadar yorucu olsa da bir o kadar da eğlenceli ve güzeldi. Önümüzdeki yıl Göktürkler’in doğduğu yerlere Tanrı Dağları’na gideceğiz. Bu gezimiz de yaklaşık bir ay kadar sürebilir” dedi.

SŞ(AÖ/SS)

Kaynak : Haber3

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar