Motosiklet Federasyonu, pist branşında sadece bayanların yarışacağı ayrı bir kategori açtı

ANKARA Türkiye Motosiklet Federasyonu, bu sezondan itibaren pist branşında  sadece bayanların yarışacağı ayrı bir kategori açtı.
Ankara ENDO Motosiklet Kulübü sporcuları Ayşe Aydoğan ve Funda Batay’ın  başvurusu üzerine çalışma başlatan federasyon, bayan sporcu sayısının artması ve  kısa mesafeli pistlerde erkeklerle birlikte yarışmanın risk faktörünü  yükseltmesi nedeniyle “kadınlar 600 cc” kategorisi açmaya karar verdi.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayan sporculardan gelen talebi dikkate aldıklarını belirterek,  “Bayanlar daha önce erkeklerle birlikte yarışlara katılabiliyordu, ancak ayrı branş açılması için talep geldi. Biz de yönetim olarak değerlendirdik ve uygun  gördük. Bayan sporcularımız artık kendi aralarında yarışabilecekler. Uygulama  bayan sporcularımızın motosiklete ilgisini de artıracak” diye konuştu.Uçar, bayan sporcuların bu sezondan itibaren kendi kategorilerinde  yarışabileceğini dile getirdi.Uygulamanın yurtdışındaki bayan sporcuları Türkiye Şampiyonası’na çekeceğini  kaydeden Uçar, “Bu uygulama federasyonumuz ve ülkemizin uluslararası çapta örnek  bir statü sahibi olmasında etkin bir rol oynayacaktır” dedi.Ankara ENDO Motosiklet Kulübü sporcusu Ayşe Aydoğan da, uygulamayla ilgili şunları söyledi:”Bayanlar kategorisine bu sezon yurt genelinde çok sayıda sporcu  katılacaktır. Bu uygulamanın yalnızca motor sporlarına olan ilgiyi artırmakla  kalmayıp, gelişmesine de katkı yapacağına ve rekabet ortamı sağlayacağına  inancımız tam.”Türkiye Pist Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı, 4-5 Mayıs tarihlerinde  Yunanistan’daki Serez Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Muhabir: İlknur Çetinbaş

Yayıncı: Hüseyin Doğru

Kaynak :  Haber3

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar