Kenan Sofuoğlu: “Yarışmayı Bırakabilirim

Kenan Sofuoğlu: “Yarışmayı Bırakabilirim”

Kenan Sofuoğlu, birkaç sene sonra profesyonel yarış kariyerini noktalayacağını ve yeni sporcular yetişmesi için mücadele edeceğini söyledi.

Dünya Süpersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, kariyeri, 2013 yılından beklentileri ve Türkiye’deki genç sporcular hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulundu. Dünya şampiyonu unvanını aldıktan sonra yapması gereken görevler olduğunu belirten Kenan Sofuoğlu, birçok şeyi aynı anda götürmekte zorlandığını ve birkaç yıl içinde yarışları bırakacağını ifade etti.

Sofuoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu’na elinden geldiğince destek olamaya çalıştığını aktararak, ”Şimdiki en büyük amacım, 31-32 yaşına kadar yarışıp, sonra da genç sporcuların Avrupa’da yarışması için mücadele etmek” dedi.

Öte yandan Kenan Sofuoğlu, 2013 sezonunda en önemli rakiplerinden Fransız Fabien Foret ile aynı takımda yer alacak olması hakkında da konuştu. Sofuoğlu, geçtiğimiz sezon bir yarış esnasında Foret’le girdiği mücadelenin ardından rakbine kafa atmaya çalışmakla suçlanmıştı.

Kenan Sofuoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, takım içinde kendisi kadar hızlı bir pilot daha olduğu için kendisini daha fazla zorlamak durumunda olduğunu söyledi.

Kaynak: AA
22 Aralık 2012 09:38

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar