İstanbul Park’ta Serbest Antrenmanlar Yapıldı

Doğu Avrupa ve Türkiye Pist Şampiyonaları’nın 4. Ayak yarışlarının serbest antrenmanları13 Temmuz Cuma günü sıcak havada koşuldu.

İstanbul Park pisti ikinci kez Doğu Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği yapıyor. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun organize ettiği Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nın ve Türkiye Pist Şampiyonası’nın dördüncü ayağının serbest antrenmanları İstanbul Park pistinde koşuldu. Bulgaristan, Makedonya, Romanya ve Sırbistan’dan gelen 45 sporcu ile 107 Türk sporcunun kayıt yaptırdığı antrenmanlar sıcak havada start aldı.

İstanbul Park’ta bu sene üçüncü kez start alacak Türkiye Pist Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışında 1000cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C) ve 125 cc kategorilerinde yarışlar adeta nefesleri kesecek. 15 Temmuz Pazar günü İstanbul Park’ta yapılacak en önemli yarışlardan biri olan TMF GP’de de hız severler, usta yarışçıların amansız mücadelelerine şahit olacak. Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nda ise SP Junior, Moto3, SBKS 600, SSP 600, SBKS 1000 ve SST 1000 kategorilerinde Türk yarışçılar başta olmak üzere Bulgaristan, Makedonya, Romanya ve Sırbistan’dan gelen sporcular büyük çekişme yaşayacaklar.
14 Temmuz Cumartesi günü sıralama turlarında pilotlar en iyi zaman için mücadele edecekler. Yarışların yapılacağı 15 Temmuz Pazar günü ise Avrupalı ve Türk pilotların nefes kesen mücadeleleri İstanbul Park’ta sahne alacak. Yarış severler, İstanbul Park’ta motor sesleriyle beraber heyecan dolu bir hafta sonu geçirecek.
İstanbul Park’ta 24 Haziran 2012 tarihinde yapılan Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nda Türkiye üçüncülük kupasını kazanmıştı.

DOĞU AVRUPA VE TÜRKİYE PİST ŞAMPİYONASI 4. AYAK PROGRAMITıklayınız 

DOĞU AVRUPA PİST ŞAMPİYONASI PUAN DURUMU Tıklayınız

TÜRKİYE PİST ŞAMPİYONASI PUAN DURUMU Tıklayınız

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar