Honda rüya takımı belli oldu!

Honda teknisyenlerinin yarıştığı Rüya Takımı Türkiye Şampiyonu MotoTAL Honda’dan Bülent Şen!

Honda’nın tüm Dünya’da düzenlemekte olduğu Dream Team yarışmasının Türkiye ayağı olan Honda Rüya Takımı yarışması aslında bir teknisyenler yarışması.

Katılımcıların zamana ve strese karşı bilgi ve becerilerini yarıştırdıkları bu organizasyonda katılımcılar, teknisyenlik tecrübelerinin yanısıra zamana karşı ve stres altında sorun çözebilme, teşhis yeteneklerini de kullanmak zorundalar. Bu yeteneklerin oluşması için en önemli etkenler tabii ki eğitim ve tecrübe. Ulusal çapta yapılan yarışmaların dışında dünya genelinde de yarışmalar düzenleniyor.

Yarışma ise otomobil ve motosiklet olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenmekte. Tüm Türkiye genelinde yapılan ön elemeler sonrasında yarışmaya katılmaya hak sağlayan teknikerler servis müdürleri ile birlikte yarışmanın yapılacağı Honda Türkiye’nin Gebze’deki üssünde buluştular.

Katılımcılar ilk olarak yazılı bir sınavdan geçtiler. Yazılı sınav sonrasında finale kalan 5 teknisyen 5 adet CBF 1000F motosikletle başbaşa kaldı. Amaç, debriyajı sökük olan motosikletin balatalarını, debriyaj tasını vs. kitaba uygun şekilde (sunumla, yaptıklarını an ve an anlatarak) toplamak ve ardından çalışmama şikayeti olan motosikletin arızasını tespit etmek, arızayı onarmak ve neticede motosikleti çalıştırmaktı. hemde tüm izleyicilerin gözü önünde ve sadece 45 dakikada.

Bu aşamada, yarışmaya katılan MotoTAL Honda ekibinden Bülent ŞEN ve Servis Müdürü Alaattin BALTA rakiplerini geride bırakarak CBF 1000F’i en kısa zamanda çalışır hale getirdiler. Kupa almaya hak kazanan yarışmacılar kupalarını Honda Türkiye CEO’su Hideto YAMASAKI‘nin elinden aldılar. Yarışma birincileri, ilerleyen günlerde Avrupa ve Dünya genelinde yapılacak olan Dream Team yarışmalarında Türkiye’yi temsil edecekler.

Alıntıdır.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar