Honda motosiklet 2013 yılı yeni modeller

Honda 2013 yılına, off-road ve yol tipi motosiklet seçenekleriyle iyi bir giriş yapacak gibi. Ayrıca yine 2013 sezonu için tasarladığı 2 eğlenceli scooter modeliyle de yeni sezon için önemli adımlar atıyor. Tamamen yenilenen ve daha büyük hacimli motorlarıyla Metropolitan ve PCX 150 artık çevreyolu kullanımı için de uygun hale getirildi. Her iki model de sürücüsüne oldukça cazip olanaklar sunuyor. Bunlardan en önemlisi de ekonomik yakıt sarfiyatı sağlayan motorları.

Powersports Basın Müdürü Bill Savino Honda’nın 2013 modelleri için sunduğu bu iki scooterın; rahat kullanımı ayrıca ekonomik yakıt sarfiyatı ile oldukça tercih edilebilir olduğunu açıkladı. Honda’nın yeniler listesinde yalnızca scooterlar yok. Bu iki yeni modelin yanı sıra, Honda’nın kapsamlı yararlılık listesinde hayal edebileceğiniz her işi görmenizi sağlayacak ATV’ler de var. Senelerden beri haklı bir üne sahip olan Honda ATV’leri yoğun ve yorucu çalışma günleri için tasarlanmış. Yani tam anlamıyla “çalışmak için yaratılmış”. Honda’nın motosiklet ve ATV segementinde sürücüler için oldukça cazip ve geniş bir seçenek listesi sunduğunu da göz önünde bulundurursak, 2013 sezonuna hızlı ve iyi bir giriş yapacağını söylemek yerinde olacaktır.

PCX 150

Daha büyük motor, daha yüksek kapasite ve ekonomik yakıt sarfiyatı

Yeni PCX, 150 cc su soğutmalı tek silindirli, 4 zamanlı motoru ile çevreyolu kullanımı için artık gerekli tüm özelliklere sahip. Bu stil sahibi ve sportif scooterla bakkala, işten eve-evden işe, hafta sonu gezilerine kısacası her yere gidebilirsiniz. Tabii tüm bu farklı yol seçenekleri onun çevik ve rahat bir sürüş karakterine sahip olduğunu düşündürüyor. PCX 150; sürücüye ve artçıya sunduğu rahat oturma pozisyonu, sele altında bulunan birden fazla kapalı kaskın sığabildiği geniş bagaj kapasitesiyle, Amerika’da bu yaz motosiklet severlerin karşısındaki yerini alacak. Türkiye satışları ise henüz belli değil.

Honda Metropolitan

Klasiğin yeniden doğuşu

Uzun yıllardır Honda Metropolitan® sahip olduğu özellikleriyle klasik scooter statüsünde haklı bir yer edinmişti. 2013 ile birlikte 50 cc’lik yakıt enjeksiyonlu, dört zamanlı geliştirilmiş motoru ve tamamen yenilenen tarzı ile sahip olduğu “ikon” ruhunu, yıllardan beri alışıla geldiği üzere, favori listelerinin üst sıralarında taşımaya devam edecek gibi gözüküyor. Stil sahibi ön ve arka farı, gösterge paneli, farklı gidonu ile detaylarda harikalar yaratan Metropolitan, 22 litrelik sele altı bagajı ile oldukça geniş bir bagaj kapasitesine sahip. Bir kaskın sığdığı bagajda ayrıca 1 litrelik bir şişeyi ve genişçe bir çanta bağlama aparatını koyabileceğiniz bir bölme daha var. Yenilenen özellikleri ve Honda güvenirliliği ile eğlenceli bir sürüş vadeden Metropolitan, Haziran ayında Amerika’da 1.999 $ fiyatla satışa sunulacak; Türkiye’de ise satışa ne çıkacağı henüz belli değil.


Kaynak: MOTORON

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar