TMF Dakar Türk Takımı Yurda Döndü

TMF Dakar Türk Takımı Yurda Döndü

Dakar Rallisi’ne Türkiye Motosiklet Federasyonu desteğiyle katılan Türk ekibi yurda döndü. Kafileyi havaalanında TMF yöneticileri ve yakınları karşıladı.

Arjantin’in Mar Del Plata şehrinde 1 Ocak’ta start alan Dakar Rallisi’nde Türkiye’yi temsil eden motosikletçilerden Kemal Merkit, Şakir Şenkalaycı ve Selçuk Bektaş yurda döndü. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda sporcularımızı Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanları, Tayfun Şık, Mehmet Binli, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kılıç, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Müşaviri Hamit Dizman, 1000 cc (A) Türkiye Pist ve TMF GP Şampiyonu Yunus Erçelik, Cihan Nurcan ve sporcuların yakınları alkışlarla karşıladı.

“Çöl Kaplanı” lakaplı motosikletçi Kemal Merkit, ilk defa yarış dışı kaldığını belirterek, “Dakar, Türkiye için büyük bir kazanç oldu. Hem oradaki tanıtımımız açısından hem de yeni bir sporcu kazanmamız açısından. Ben 2013’e çok pozitif duygularla bakıyorum. Dakar 2012 Türk takımı için hep artılarla hem eksilerle dolu dolu geçti. Her şeyden evvel Türk bayrağını orada başarıyla temsil ettik” dedi. Şakir Şenkalaycı’nın çok şey öğrendiğini belirten Merkit, “Benim hedefim de buydu zaten. Dakar, Türkiye açısından yeni bir isim kazandı diye düşünüyorum. 2013’te çok güçlü bir takımla yeniden müthiş başarılarla geri döneceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Dakar Türk

ŞENKALAYCI: SENEYE DAKAR’I FETHEDECEĞİZ

Şakir Şenkalaycı da 10. etapta kazanın meydana geldiğini belirterek, “Finişe çok yaklaşmıştım. Çok da güzel gidiyordum aslında. Biraz acele ettiğimi düşünüyorum. Çok hızlanmaya ve ön sıralara yükselmeye başlamıştım. Bu benim için çok gurur verici bir durum haline gelmişti. Finişe 50 km kala düşünce dirseğim çıktı. Kaldırdım motoru tekrar devam etmek istedim. Sıcağı sıcağına bir şey hissetmedim. Soğuyunca acımaya başladı. O yüzden çok üzgünüm. Bundan sonraki hedefim aynı ekiple Dakar’a gidip orayı fethetmek istiyoruz. Çünkü 24 yılıdır yarışıyorum, orada hayatımda görmediğim zevki tattım. Finişe bu kadar yakınken yarış dışı kalmak beni çok üzdü” dedi.
Selçuk Bektaş ise ilk defa Dakar’a katıldığını ve önemli bir tecrübe edindiğini vurgulayarak, “Bir adaptasyon devresi geçirdikten sonra 4. gün çok kötü bir kaza geçirdim. Motosikletimde meydana gelen arıza nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldım. Ben de tekrar geri dönüp Dakar’ı yeneceğim diyorum. Çünkü inanılmaz coğrafyalardan geçtik” dedi.

Kaynak : Türkiye Motosiklet Federasyonu

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar