Bekir Yunus Uçar yeniden TMF başkanı seçildi

Türkiye Motosiklet Federasyonu 3. Seçimli Olağan Genel Kurul ve Mali Genel Kurul toplantısı Ankara’da yapıldı. Genel Kurul’a 131 delegeden 99’u katıldı. Uçar, 44 oy alarak yeniden başkan seçilirken, 54 oy geçersiz sayıldı. Sayım sonucu 1 oy da boş çıktı. Genel Kurul’da, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tayfun Şık başkanlığında divan kurulu oluşturuldu. Divan kurulu, genel kurul gündemdeki maddeleri tek tek delegelerin oyuna sundu.

Genel Kurul’da konuşan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Hızı ve aksiyonu seven insanlar olarak, icraat yapmayı, konuşmaktan daha fazla tercih ediyoruz. İçinde bulunduğumuz özerk yapının durumunu unutmamamız gerekiyor. Dokuz sene önce henüz sayın başbakanımız ve siyasi bir istikrar yokken federasyonlarımızın da özerkliği yoktu. O zaman kulüpleri olanlar, spor ve yarışanlar bunu çok iyi hatırlar. Ben, Bekir Yunus Uçar olarak Türk sporuna, Türk spor teşkilatına, federasyonlara bu seçme, seçilme hakkını veya söz hakkını tanıyan değerli büyüklerimize teşekkür etmek istiyorum. Sadece spor değil, diğer alanları da içine katarak geçmişle kıyaslamadan bizi bu iyi günlere ulaştıran önce Allah’a sonra sayın Başbakanımıza teşekkür ederim. Özerkliği destekleyip, kesinlikle haklısınız deyip imzalayan o günkü Başbakan Yardımcımız Mehmet Ali Şahin beye, o günkü Genel Müdürümüz Mehmet Atalay beye ve bu sistemin devamını sağlayan Bakanlarımız Murat Başeskioğlu, Faruk Nafiz Özak ve şuan ki bakanımız Suat Kılıç’a bu hakkı kullanmamıza ve bu nedenli gelişmemizi sağladıkları için teşekkür ederim” diye konuştu.

UÇAR’DAN ŞEFFAFLIK ÇAĞRISI

Başkan Uçar sonucun açıklanmasının ardından bazı oy pusulalarında çizilen sporcu isimleri olduğunu belirterek, “Eğer bu listedeki isimlerle ya da sporcularımızla ilgili bir rahatsızlık varsa, genel kurulda dile getirilmesini isterdim. Bu sporcularımız olduğu için kulüplerimiz ve federasyon var. Sporcuların olmaması demek kulüplerin ve federasyonun kapanması demek. Buraya sakat haliyle gelen bir sporcudan daha çok emek veren, hizmet eden olabilir mi? Bu bana bir mesaj ise şunu söyleyebilirim, bu sporcular olmadan bu spor yapılmaz ve eğer bu sporcuları geçen sporcularımız olursa onları da öper başımızın üstüne koyarız. Fakat bu çocukları küstürmek doğru bir hareket değil” dedi.
Bekir Yunus Uçar başkanlığındaki yönetim, denetleme ve disiplin kurulunda şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:
Tayfun Şık, M.Ali Ulusan, Aygul Denli Tavat, Y.Faysal Şevkatlioğlu, Günöz Atakan, Hamit Dizman, İsmail Özkan, Hüseyin Küçükkelepçe, Zeki Başaran, Mahmut Nedim Akülke, Ogün Baysan, Okan Alp, Sadık Özdemir, Fatih Kılıç

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:  Saliha Kırbaş, Gülten Pak, Yunus Erçelik, Şakir Şenkalaycı, İsmail Yeşil, Serkan Özdemir, Buğra Aslan, Yunus Toker, Cüneyt Doğrucu, Ekrem İnci, Halil Ural, Fatma Yıldız, Ahmet Cem Aslan, Zeki Günaydın

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri: Av.Adnan Zengin, Orhan Murat Alp, Kubilay Karaca, Av.Hande Temeltaşı, Av.Atasoy Zer

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri: Av.Sezen Nalçalı, Av. Ahmet Can Acaroğlu, Barış Bilir, Erol Ünal, Ahmet Safa Genç

Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Sedat Ulu, Recep Boztürk

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri: Ahmet Gönülal, Cenk Turgut

Kaynak :TMF

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar