Auidi Ducati’yi satın alıyor

Audi, İtalyan motosiklet üreticisi Ducati ile bir sözleşmeye vardı. Buna göre Nisan ortasına kadar Ducati’yi satın alıp almamayı kararlaştıracak.

Volkswagen AG tarafından satın alınan Audi, Ducatiyi satın almak üzere ilk anlaşmaya imza attı. Ancak “fesih” hakkı bulunan Audi nisan ortasına kadar durumu gözlemledikten sonra son anlaşma için imza atacak ya da anlaşmayı fesh edecek. 800 milyon Euro yükümlülüğün bulunduğu anlaşmanın başarıyla sonuçlanması bekleniyor. Anlaşmanın 1 Milyar Euro karşılığında tamamlanacağı ise dedikodular arasında.

Daha önce 2008 yılında Ducati’yi satın alamk isteyen VolksWagen Genel Müdürü Ferdinand Piech, o zamanlar firmanın şu anda kontrolünü elinde bulunduran Investindustrial’e yenik düşmüştü. Prestijli motosiklet markasının satın alınması, lüks otomobil markaları Lamborghini, Porshe, ve Bugatti’nin de satın alınmasını ieren Kartal projesinin devamı olarak görünüyor.

Bir Rüya Gerçekleşiyor

Hindistanlı Hero Motosiklet Grubu’nun da peşinde olduğu Ducati markası Mercedes Amg ile çapraz reklam anlaşmasına imza atmış; böylece fuarlarda ve şovlarda markalar birbirlerinin ürünlerine yer vermeye başlamışlardı.

Volkswagen’in tüm parayı ödeyecek olmasına rağmen neden anlaşmanın Volkswagen’in sahip olduğu Audi firması üzerinden gerçekleştirildiği ise ayrı bir merak konusu.

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. Gerekli alanlar * ile işaretlidir.

*Yorum linkleri nofollow'dan arınmış olabilirler.

 

Sponsorlarımız

Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Motorcuyuz.com Reklam Alanı 125x125 Vargonen Cloud Sunucu

Sosyal Ağlar